Pertti Vilander ja Pevi-kouluttajat Kouvolassa 31.7.–2.8.2015

Pertti ”Peetsa” Vilander vierailee Kouvolassa Pevi-kouluttajat ry:n leirillä. 31.7.–2.8.2015 koiranomistajilla on mahdollisuus saada Vilanderin sekä muiden Pevi-kouluttajien arvio koiran luonteesta, koiran ja omistajan välisestä suhteesta sekä siitä, mistä mahdolliset ongelmat johtuvat ja kuinka niitä voi lähteä ratkaisemaan. Yhden koirakon käyntiin varataan aikaa 1,5 tuntia. Yhdeltä koiralta käynnin hinta on 80 euroa, kahdelta tai useammalta koiralta 100 euroa. Käyntimaksusta 20 euroa maksetaan varausmaksuna etukäteen Pevi-kouluttajat ry:n tilille FI39 5750 0120 2545 12 ja loppusumma käteisenä paikan päällä. Varausmaksua ei palauteta jos koiranomistaja peruu käynnin. Paikkana on koirakoulu Homeetta, Orvokintie 6, Koria.

 

Paikkoja on rajoitetusti ja ne täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä. Jos ilmoittautujia on runsaasti, järjestäjät valitsevat käynnille pääsevät koirat, koska paikalle pyritään saamaan mahdollisimman erilaisia koiria.